Afiş Tasarım Baskısı

Afiş tasarım baskısı, yeni bir ürünün, hizmetin ya da etkinliğin duyurusunu yapmak amacıyla, görsel yolla yapılan bir reklamdır. Afişler, günümüzde, billboard ve hareketli panolarda sergilenir. Aynı zamanda afişler, belirli noktalara asılarak da sergilenebilmektedir.

Afiş gibi, görsel ve açık havada sergilenen reklam materyallerinde, dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu tür reklamlar, insan akışının yoğun ve hızlı olduğu cadde, meydan gibi mekanlarda yapılır.

 

Afiş Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Afiş tasarım baskısı, günümüzde pek çok grafik tasarım hizmeti veren reklam ajansı tarafından yapılmaktadır. Fakat başarılı afiş tasarımları için grafik tasarımının yanı sıra reklamcılığın da temel yapıtaşlarını çok iyi bilen ajanslar tercih edilmelidir.

Afiş tasarımında önemli olan verilen mesajın iletim şeklidir. Mesaj kısa ve etkileyici bir dille anlatılmalıdır. Yazılı açıklamalar yerine görsel metaforlar kullanılmalıdır. Görsel kullanılan afişlerde, karışıklığa sebep olmaması için az sayıda resim ve fotoğraf kullanılmalıdır. Afişte kullanılan yazı, uzaktan da görülebilmesi için, büyük karakterler kullanılarak oluşturulmalıdır. Yazı tipi mümkün olduğunca sade olmalıdır.

Afiş Tasarım Baskısı Afiş tasarım baskısı, yeni bir ürünün, hizmetin ya da etkinliğin duyurusunu yapmak amacıyla, görsel yolla yapılan bir reklamdır. Afişler, günümüzde, billboard ve hareketli panolarda sergilenir. Aynı zamanda afişler, belirli noktalara asılarak da sergilenebilmektedir. Afiş gibi, görsel ve açık havada sergilenen reklam materyallerinde, dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu tür reklamlar, insan […]