Kartvizit Tasarım ve Baskısı

Kartvizit tasarım ve baskısı firmalar için kurumsal kimlik oluşturmada çok önemlidir. Fakat kartvizitleri sadece firmalar kullanmaz. Belirli bir hizmeti veren kişiler tarafından da kullanılabilir.

Kartvizitlerin temel amacı, bir firma ya da hizmet veya ürün satan kişinin, müşterilerine iletişim bilgilerini vermesidir.

Kartvizitler, kurum ve kişiler için imza niteliğindedir. Potansiyel müşterilere, hâlihazırda müşteri olmuş kişilere veya kişi ve kurumların kullanım amacına göre değişiklik göstererek birçok insana kartvizit dağıtılabilir.

 

Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kartvizit tasarım ve baskısı, belirli kurallara göre yapılmaz. Kişi ve kurumların istek ve amaçlarına göre çok farklı içeriklere sahip kartvizitler üretilebilir. Ancak kartvizitin şirket veya kişiler için bir imza niteliğinde olması sebebiyle belli başlı bulunması tercih edilen özelliklere sahiptir.

Kartvizitte, isim soy isim, şirket adı, şirkette çalışan bir kişinin kartviziti ise kişinin şirkette bulunduğu pozisyon, logo ve adres gibi bazı tanıtıcı detayların bulunması gerekir. Telefon numarası ve e-posta adresi gibi iletişim detayları da kartvizitlerde genellikle bulunması tercih edilen, önemli detaylardır.

Aynı zamanda kartvizitlerde, şirketin hizmetlerini kısa ve etkileyici bir şekilde anlattıkları sloganlar da bulunabilir.

Kartvizit Tasarım ve Baskısı Kartvizit tasarım ve baskısı firmalar için kurumsal kimlik oluşturmada çok önemlidir. Fakat kartvizitleri sadece firmalar kullanmaz. Belirli bir hizmeti veren kişiler tarafından da kullanılabilir. Kartvizitlerin temel amacı, bir firma ya da hizmet veya ürün satan kişinin, müşterilerine iletişim bilgilerini vermesidir. Kartvizitler, kurum ve kişiler için imza niteliğindedir. Potansiyel müşterilere, hâlihazırda müşteri […]