Kaşe Tasarım ve Baskısı

Kaşe, firmalar tarafından gönderilen mektup, evrak ve diğer çeşitli belgelerin üzerinde kullanılan, ıslak mürekkep aracılığıyla kullanılan, bir çeşit imzadır. Kaşe tasarım ve baskısı, firmalar açısından kurumsal kimlik oluşturmada büyük önem taşır. Kaşeler, evrakların resmi olarak kime ya da hangi şirkete ait olduğunu belirtmek için kullanılır.

Klasik kaşe kullanımındansa, firmaya özgü ve yaratıcı tasarımlar, kaşe basılı evrakın gönderildiği kişiler veya başka firmalar için merak uyandırıcıdır.

Özgün kaşe tasarımları, bir reklam aracına dönüşebilmektedir.

 

Kaşe Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaşeler kurumlar ve kişiler adına kullanılanlar olarak ikiye ayrılır. Bir kurum adına kullanılacak kaşelerde, kurumun adının ve kaşeyi kullanan kişinin kurumda çalıştığı pozisyonunun bulunması gerekir.

Özel kaşelerde de unvan ve kaşe sahibinin isminin yer alması gerekmektedir.

Kaşe tasarım ve baskısı yapılırken, kaşe sahibi firmanın iletişim bilgileri, vergi numarası ve dairesi gibi ibareleri de tasarıma eklemesi, firmanın kurumsal kimliğini desteklerken bu kaşelerin basıldığı belgelerin de resmiyetini artırır.

Aynı zamanda kaşelerde isteğe bağlı olarak firma logosu bulunabilir. Kaşe tasarımını ilgi çekici hale getirmek için kullanılan yazı tipi, boyutu gibi kavramlar da önemlidir.

 

Kaşe Tasarım ve Baskısı Kaşe, firmalar tarafından gönderilen mektup, evrak ve diğer çeşitli belgelerin üzerinde kullanılan, ıslak mürekkep aracılığıyla kullanılan, bir çeşit imzadır. Kaşe tasarım ve baskısı, firmalar açısından kurumsal kimlik oluşturmada büyük önem taşır. Kaşeler, evrakların resmi olarak kime ya da hangi şirkete ait olduğunu belirtmek için kullanılır. Klasik kaşe kullanımındansa, firmaya özgü ve […]