Antetli Kağıt Tasarım ve Baskısı

Antet, Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Anlamı, üzerine ad, adres ve çeşitli başlıklar basılmış kağıt veya zarf demektir.

Antetli kağıt tasarım ve baskısı, şirketlerin kurumsallıklarını belirten ve kağıtların gönderildiği kişilerde güven uyandırmaya yarayan bir yöntemdir.

Antetli kağıtlar, şirketler tarafından, genellikle resmi yazışmalarda kullanılmaktadır. Fakat dershane, özel okul gibi kurumlar tarafından da bünyelerine katılmaya davet ettikleri kişiye gönderilen mektuplarda kullanılabilir. Bu kağıtlarla yapılan yazışmalar ve davetler, karşıdaki kurum ya da kişiye önemsendiklerini hissettir. Kağıtları kullanan firmalara duyulan güveni artırır.

 

Antetli Kağıt Tasarımı ve Baskısında Neler Dikkat Edilmeli?

Antetli kağıt tasarım ve baskısı, kurumlara özel olarak, istenen kağıt kalitesinde ve şeklinde basılabilir. Fakat antetli kağıtların kullanım amacını en yüksek düzeyde gerçekleştirebilmesi için önemli olan bazı şeyler vardır.

Kağıt kalitesi, baskı talep eden kişinin istediği doğrultuda olabilir. Önerilen ise üst kalitedeki kağıtların kullanılmasıdır. Bu kağıtlar yazışmalar ve davet mektuplarında sıkça kullanıldığı için, kağıt kalitesi, karşı taraftaki kişiye şirketle ilgili ön mesaj vermektedir.

Kağıda basılan logoların kağıda yazılacak şeylerin alanını daraltmaması için saydam veya saydama çok yakın olmalıdır.

Kağıtta bulunan baskıların renkleri de önemlidir. Şirketin logosuyla uyumlu renkler kullanılması tavsiye edilir.

Antetli Kağıt Tasarım ve Baskısı Antet, Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Anlamı, üzerine ad, adres ve çeşitli başlıklar basılmış kağıt veya zarf demektir. Antetli kağıt tasarım ve baskısı, şirketlerin kurumsallıklarını belirten ve kağıtların gönderildiği kişilerde güven uyandırmaya yarayan bir yöntemdir. Antetli kağıtlar, şirketler tarafından, genellikle resmi yazışmalarda kullanılmaktadır. Fakat dershane, özel okul gibi kurumlar tarafından […]