Amerikan Servis Tasarım Baskısı

Amerikan servis tasarım baskısı, birçok restoran zinciri tarafından kullanılan, restoran müşterilerine belli bir markanın ya da ürünün reklamını yapmaya yarayan görsel bir reklam şeklidir. Avrupa ve Amerika’da, kurumsal veya butik restoranlar arasında oldukça popüler olan bir reklam şeklidir. Ülkemizde ise birçok zincir restoran tarafından kullanılmaktadır. Butik restoranlar arası popüler olmama sebebi, Türkiye’de Amerikan servis baskısının amaçlarının doğru bilinmemesinden kaynaklıdır.

 

Amerikan Servis Baskısının İşletmelere Faydaları

Amerikan servis tasarım baskısı, işletmelerin kendi müşterilerine, satış oranını yükseltmek istedikleri ürünün reklamını yapmalarını sağlar. Bu reklam türü işletmeye iki şekilde fayda sağlar:

Sipariş aşamasında müşteriye Amerikan servisle reklam yapma: Yapılan araştırmalara göre, restoran menülerinde öne çıkarılan ürünler varsa, müşterilerin bu ürünleri tercih etme olasılığı yükseliyor. Baskılı Amerikan servisler de, bazı menüleri öne çıkarmanın bir yoludur. İyi hazırlanmış ve mesajı direkt müşteriye veren baskılı Amerikan servislerin içeriği, sipariş verme aşamasında müşterinin dikkatini çeker ve müşterilerin reklamı yapılan ürünü alma ihtimalini yükseltir.

Ana yemekle müşteriye Amerikan servis reklamı yapma: Verilen sipariş sonrası, müşteriyi tatlı, kahve gibi ekstra ürünler almaya teşvik etmek amacıyla kullanılan bir reklam yapma yoludur. Sipariş aşamasında verilen Amerikan servisler gibi, müşteriyi yemeği boyunca, satışının artması istenen ürüne maruz bırakmak, müşterilerin yemeklerinden sonra bu ürünleri sipariş etme olasılığını artırmaktadır.

 

Amerikan Servis Tasarım Baskısı Amerikan servis tasarım baskısı, birçok restoran zinciri tarafından kullanılan, restoran müşterilerine belli bir markanın ya da ürünün reklamını yapmaya yarayan görsel bir reklam şeklidir. Avrupa ve Amerika’da, kurumsal veya butik restoranlar arasında oldukça popüler olan bir reklam şeklidir. Ülkemizde ise birçok zincir restoran tarafından kullanılmaktadır. Butik restoranlar arası popüler olmama sebebi, […]