Karton Çanta Tasarım ve Baskısı

Karton çantalar, alışverişler sonrası müşterilerin ürünlerinin içine koyulduğu bir promosyon ve reklam ürünüdür. Karton çanta tasarım ve baskısı, tıpkı kartvizitler gibi, firmalar için imza niteliğinde birer reklamdır.

Plastik poşet kullanımı ücretli hale getirildikten sonra, birçok insan poşet satın almak yerine evlerinde bulunan, farklı firmalara ait poşetlerle alışveriş yapmaya başladı. Firmalar reklam potansiyellerinin düşmemesi için karton çanta promosyonuna yönelmeye başladı.

 

Karton Çanta Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton çantaların tasarımında, firmanın tanıtıcı simgeleri olan logolar, marka isimleri ve sloganlar bulunabilir. Çanta tasarımı görsel olarak karışık olmamalıdır. Özgün, göz yormayan, sade ve dikkat çekici tasarımlar tercih edilmelidir.

Karton çantaların belirli kısımlarında firmalara ait adresler de bulundurulabilir.

Karton çanta tasarım ve baskısı yapılırken, çok kaliteli kartonlar tercih etmek, çantaların müşteriler tarafından daha uzun süre kullanılabilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle plastik poşetlerin ücretli hale getirilmesi, karton çantaların reklam potansiyellerini artırmıştır.

Tasarımların popüler şablonlardan yapılması, reklam kalitesini düşürücü bir etkendir. Firmaya özel üretilen karton çantalar, görüldüğü anda akla çantanın sahibi olan firmayı getirmelidir.

Karton Çanta Tasarım ve Baskısı Karton çantalar, alışverişler sonrası müşterilerin ürünlerinin içine koyulduğu bir promosyon ve reklam ürünüdür. Karton çanta tasarım ve baskısı, tıpkı kartvizitler gibi, firmalar için imza niteliğinde birer reklamdır. Plastik poşet kullanımı ücretli hale getirildikten sonra, birçok insan poşet satın almak yerine evlerinde bulunan, farklı firmalara ait poşetlerle alışveriş yapmaya başladı. Firmalar […]