Takvim Tasarım ve Baskısı

Takvimler; yıllar, aylar ve günlere ayrılmış, özel gün belirtebilen ya da belirtmeyen, zaman gösteren araçlardır. Bazı şirketler tarafından promosyon olarak müşterilere verilen ya da ofislerde kullanılan takvimler, müşterilere verilebilecek en kullanışlı hediyeler arasındadır.

Firmalar tarafından promosyon olarak hediye edilen eşyaların, kullanışlı olmaları kadar ilgi uyandırıcı ve özgün olmaları da önemlidir. Takvim tasarım ve baskısı, verilecek olan bu hediyenin bir reklam aracına dönüştürülmesi için dikkate alınması gereken bir husustur.

 

Takvim Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Takvim tasarım ve baskısı sırasında, takvimin özgünlüğü ve kullanılacak olan malzemelerin kaliteleri önemlidir.

Firmaların yapacağı müşteri profili araştırmaları sonrası, en uygun takvim modeline karar verilmelidir. Takvimlerde not alınacak bölmeler bulundurulabilir. Yine, geçmiş yılları gösteren birkaç sayfa eklemek, müşteri kitlesi astronomik olaylarla ilgilenen firmalar için artısı olacak bir davranış olabilir.

Takvim tasarımlarında göz yorucu renk cümbüşlerinden kaçınılmalıdır. Firmanın logosu, dikkat çekici fakat göz yormayacak bir şekilde tasarıma yerleştirilmelidir.

Takvimlerde planlanan şirket etkinlikleri varsa, bunların gerçekleşeceği tarihlerin işaretlenip açıklanması, müşteri kitlesinin sadıklaşmasına ve güven duygusu hissetmesine sebep olabilir.

Takvim Tasarım ve Baskısı Takvimler; yıllar, aylar ve günlere ayrılmış, özel gün belirtebilen ya da belirtmeyen, zaman gösteren araçlardır. Bazı şirketler tarafından promosyon olarak müşterilere verilen ya da ofislerde kullanılan takvimler, müşterilere verilebilecek en kullanışlı hediyeler arasındadır. Firmalar tarafından promosyon olarak hediye edilen eşyaların, kullanışlı olmaları kadar ilgi uyandırıcı ve özgün olmaları da önemlidir. Takvim […]